Kas jāņem vērā izvēloties decentralizēto ventilācijas sistēmu? 


1. Kondensāta novadīšana 2. Hermetizācija 3. Apkopes nepieciešamība 4. Sertifikācija, atbilstība normām 5. Mehāniskā ventilācijas sistēma 6. Rekuperācijas sistēma 7. Centralizētā / Decentralizētā ventilācijas sistēma


Kādēļ ir vajadzīga ventilācijas sistēma?

Ventilācija jeb konstanta gaisa apmaiņa mājoklī nodrošina veselīgu mikroklimatu un svaigu gaisu ar vai bez rekuperācijas(ienākošā gaisa piesildīšana) jūsu mājoklī. Gaisa kvalitāte ietekmē spēju saglabāt veselību un justies komfortabli, kā arī paaugstina darba ražīgumu un pašsajūtu.


Kā noteikt, vai telpas gaiss ir veselīgs?

Telpas gaisa kvalitāti jeb CO2 (oglekļa dioksīds) saturu mēra tilpumvienības PPM jeb miljondaļās, jo šis rādītājs ir zemāks, jo konkrētajā telpā svaigāks, veselīgāks. Ja šis rādītājs ir lielāks, jo gaisā ir lielāks CO2 saturs, un telpas gaisa kvalitāte ir sliktāka. 

CO2 robežlīmeņi iedalās: 
Veselīga vide >1000 ppm
Vidēja/Apmierinoša vide 1000 - 1400 ppm
Neveselīga vide <1400 ppm


Vēlies izmērīt CO2 līmeni savā mājoklī? 

Pieteikties bezmaksas CO2 mērīšanai

Kas ir rekuperators un siltuma atgūšana?

Rekuperators ir advancēta ventilācijas iekārta, kas cikliski nodrošina gan gaisa pieplūdi, gan nosūci, un šī procesa laikā izejošā gaisa siltmu akumulēt un nodot ienākošajam aukstajam gaisam. Siltumatguves process, kura laikā no telpas ārā plūstošā piesildītā gaisa siltums, tiek uzkrāts īpaši radītā keramiskā sakausējuma siltummainī, un pēcāk sasilda ienākošo auksto gaisu, ir galvenais ieguvums un atšķirība no standarta - mehāniskās ventilācijas sistēmas. 


Sīkāka informācija par rekuperācijas sistēmu un tās darbības principu pieejama sadaļā - Sistēmas Kas ir mehāniskā ventilācijas sistēma?

Mehāniskā ventilācijas sistēma ir kontrolēta divu iekārtu (svaiga gaisa pieplūdes vārsta un nosūces ventilatora) kombinēta darbība, kuras rezultāta telpā tiek ievadīts svaigs gaiss, tas izcirkulē caur dzīvojamo telpu un tiek aizvadīts prom izmantojot nosūces ventilatoru mitrajās telpās. 

Sīkāka informācija par mehānisko sistēmu un tās darbības principu pieejama sadaļā - Sistēmas